Reklama
 • Wtorek, 31 stycznia (13:00)

  Urządzenia cyfrowe są dziś obowiązkowym wyposażeniem biurowym i osobistym: narzędziem pracy, rozrywki i sposobem komunikowania się z ludźmi. Przed ekranem komputera, tabletu czy smartfonu spędzamy coraz więcej czasu. Według danych II Optycznego Forum Naukowego z 2014 roku przeciętny Polak na sam tylko wyświetlacz smartfona spogląda 150 razy na dobę! Niewielu z nas jednak wie, że korzystanie z kilku różnych urządzeń, a zwłaszcza długie patrzenie na małe ekrany, doprowadzić może do rozwoju liczn

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 27 stycznia (14:00)

  Ostatnio mam coraz większe problemy ze wzrokiem. Mam 45 lat, wciąż świetnie wi dzę z daleka numer najeżdżającego autobusu. Często za to nie wiem, co mam na talerzu, a czytając, muszę coraz dalej od siebie wycią gać ręce z tekstem. To normalne? Ewa z Piły .

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 26 stycznia (13:05)

  Czekam na operację zaćmy, mam astygmatyzm i jaskrę „z otwartym kątem przesączania”. Czy są to przeciwwskazania do operacji zaćmy? Leczę się też u kardiologa, mam arytmię, chorobę wieńcową, miażdżycę. Czy ta operacja jest konieczna, czy po niej będę musiała nosić inne okulary? Barbara, 70 lat.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 25 stycznia (10:05)

  Wszystkie powinny być skontrolowane przez okulistę, ale często sami możemy ulżyć sobie w cierpieniu. Choroby powiek mogą być sygnałem innych schorzeń.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 stycznia (15:05)

  Odwarstwienie się tego narządu wymaga szybkiej interwencji okulisty. W przeciwnym razie może dojść do utraty wzroku.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 stycznia (13:05)

  Mam cukrzycę. Zlecono mi badanie OCT. Czy ono jest z kontrastem? Krystyna z Konstancina

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 stycznia (13:05)

  To normalne, że tak reagują na wiatr czy jaskrawe oświetlenie. Ale gdy dzieje się tak bez przyczyny, to mogą sygnalizować, że potrzebują pomocy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 stycznia (14:05)

  Zauważyłaś, że wieczorem widzisz dużo gorzej niż w ciągu dnia? To może być objaw tzw. kurzej (inaczej zmierzchowej) ślepoty. Zgłoś się do okulisty, a już teraz...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 3 stycznia (13:05)

  Ułatwiają życie, sprawdzają się w każdych warunkach, korygują nietypowe wady, poszerzają pole widzenia i… można je nosić w każdym wieku!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 22 grudnia 2016 (08:05)

  Ostatnio bardzo często robią mi się jęczmienie na oku. Jestem tym już bardzo zmęczona. Ciągle pocieram powiekę złotym pierścionkiem, ale to już nie daje efektu. Jak postępować, by jęczmień zniknął raz na zawsze i jak mam dbać o oczy, by już nigdy więcej się nie pojawił? Mirka z Przysuchy

  Czytaj więcej Komentarzy:0