Reklama
 • Poniedziałek, 8 lipca 2013 (13:27)

  Gdy zauważyłam kłopoty z czytaniem, zgłosiłam się do okulisty. Ten skierował mnie do szpitala, gdzie stwierdzono zakrzep w prawym oku i poddano mnie kilkakrotnym zabiegom laserowym. Teraz widzę tym okiem duże przedmioty i kontury mniejszych. (…)Czy jest jakiś sposób, żeby mi pomóc? Władysława z Warszawy

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 4 lipca 2013 (10:55)

  Dlaczego należy nosić okulary przeciwsłoneczne? Bo zbyt intensywne światło nie jest dla naszych oczu zdrowe: może nawet spowodować nieostre widzenie lub zapalenie spojówek.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 3 lipca 2013 (10:06)

  Czy okulary z filtrami chronią nas przed uszkodzeniami wzroku?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 3 lipca 2013 (10:06)

  Od pewnego czasu wysycha mi śluzówka oka. Wszystko widzę jak przez mgłę. Jak temu zaradzić? Hanna z Będzina

  Czytaj więcej Komentarzy:3
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (13:01)

  O czym mogą świadczyć? O problemach z wątrobą (jeśli plamki są żółte – o złej pracy nerek). Jeśli jednak przyjmujesz leki, np. salicylany, plamy na tęczówce są normalnym zjawiskiem i ustępują po zakończeniu terapii. Podobnie jest w przypadku leczenia preparatami żelaza. Co robić? Na wszelki wypadek zbadaj krew na poziom transaminaz, ewentualnie zrób USG wątroby.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:21)

  Długotrwałe czytanie, lub praca przed monitorem mogą powodować ból oczu, zaczerwienienie i niewyraźne widzenie. Na szczęście łatwo można zapobiec tym dolegliwościom. Wystarczy sięgnąć po zioła, a do jadłospisu wprowadzić pokarmy bogate w antyoksydanty i luteinę (znajdziesz ją w szpinaku, kapuście, brukselce, natce pietruszki).

  Czytaj więcej Komentarzy:3
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:19)

  Szkodzi im suche powietrze, mróz czy palące słońce. Najlepiej odpoczywają w naturalnym środowisku przy umiarkowanej temperaturze. Tylko że w takim otoczeniu przebywamy zbyt rzadko.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:19)

  Kiedy doskwiera ci jęczmień, wykorzystaj kwiat nagietka. 3-4 łyżki płatków zalej szklanką wrzątku i podgrzewaj pod przykryciem na małym ogniu przez 10 minut. Pamiętaj, by nie doprowadzić do wrzenia. Po ostudzeniu odwaru przecedź go. Przemywaj nim powieki zależnie od potrzeb. Warto wiedzieć, że właściwości lecznicze ma tylko nagietek o pomarańczowych płatkach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 11 czerwca 2013 (13:07)

  Zaczyna się niepostrzeżenie. W zasadzie wciąż nieźle widzimy: wiemy, co nas otacza, zarysy przedmiotów pozostają wyraźne, lecz zamazuje się środek obrazu. A niekiedy przesłania go szara plama. Proste linie się wykrzywiają, podczas czytania zniekształcają się litery, coraz większą trudność sprawia rozpoznawanie twarzy…

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 10 czerwca 2013 (15:03)

  Od kilku lat moja córka ma gradówki na oczach. Wprawdzie nie bolą, ale powieki są podrażnione i zaczerwienione. Nie pomagają okłady z zielonej herbarty, świetlika i rumianku, przepisane przez okulistę maści z antybiotykami i kortyzonem. Teresa P. z Warszawy (ŻnG 16)

  Czytaj więcej Komentarzy:0