Choroby oczu


Jak walczyć z chorobami oczu?

Co mogą oznaczać zmiany na dnie oka?

Co mogą oznaczać zmiany na dnie oka?

Badanie dna oka to proste badanie okulistyczne, za pomocą którego możliwe jest zdiagnozowanie wielu poważnych schorzeń w organizmie. Choroby ujawniające się w określony sposób w czasie badania są często utajone, a ich szybkie wykrycie jest niewątpliwą zaletą tego nieinwazyjnego badania.

Niedoceniany żeń-szeń

Niedoceniany żeń-szeń

Żeń-szeń nie jest rośliną wyjątkowo popularną, jednakże nie sposób przejść obojętnie obok jej licznych właściwości prozdrowotnych, które zawdzięcza około 200 substancjom aktywnym. Jakie cenne związki skrywa ta roślina i dlaczego warto ją stosować?

Witaminy ważne dla zdrowia Twoich oczu

Witaminy ważne dla zdrowia Twoich oczu

Witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Są one tak samo ważne dla układu krwionośnego, kostnego, jak i dla wzroku. Aby oczy właściwie pełniły swą funkcję, należy dbać o suplementację niezbędnych składników. Wśród nich powinna znaleźć się witamina A, C oraz E.

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych

Coraz więcej osób z wadami wzroku decyduje się na szkła kontaktowe zamiast tradycyjnych okularów. Są wygodne i pozwalają na wiele aktywności, które trudno wykonywać w okularach. Nie da się jednak ukryć, iż wokół soczewek narosło sporo mitów, które odstraszają przed korzystaniem z tej metody. Ile w nich prawdy, a ile zwykłej niewiedzy?

Zioła i inne sposoby na zmęczone oczy

Zioła i inne sposoby na zmęczone oczy

Wzrok jest zdecydowanie jednym z cenniejszych narządów zmysłu, a oczy to nasze okno na świat. Większość z nas wstaje o bardzo wczesnych porach, w ciągu dnia intensywnie pracuje, czytając lub korzystając z pomocy komputera lub telefonu, niestety nie zawsze przy odpowiednim oświetleniu. Szybkie tempo życia, klimatyzacje w pomieszczeniach lub mocne ogrzewanie, jak i też oślepiające i źle wpływające na nasz wzrok żarówki w supermarketach, to najczęstsze przyczyny zmęczonych oczu. Jak temu zaradzić?