Dlaczego mamy przekrwione oczy?

Przekrwione oczy negatywnie wpływają na wygląd, a do tego dają wiele powodów do zmartwień ich właścicielom. Wielokrotnie są skutkiem ubocznym rozwijających się we wzroku chorób czy dolegliwości. Co można z nimi zrobić, a także co mogą oznaczać?

Jakie są przyczyny przekrwionych oczu?

Człowiek zauważa przekrwione oczy z wielu przyczyn. Pojawiają się one na skutek poszerzenia powierzchownych naczyń krwionośnych występujących w gałce ocznej. W wielu przypadkach jest to efekt podrażnienia spojówki oraz twardówki. W niektórych przypadkach podrażnienie mogło dotknąć błony naczyniowej oka, a nawet rogówki. W takich sytuacjach mamy do czynienia również z innymi objawami, a więc chociażby mdłościami, wymiotami, bólem głowy, wyciekiem z nosa oraz ogólnym spadkiem formy. Wtedy konieczne jest udanie się do okulisty. W takich przypadkach objawy z reguły oznaczają chorobą, której nie można wyleczyć w zaciszu własnego domu. Inną przyczyną przekrwionych oczu jest atak jaskry, alergia, a nawet skutki uboczne związane z przyjmowaniem wybranych leków.

Kiedy wziąć pod uwagę choroby objawiające się przekrwieniem można wskazać na przykład na zespół suchego oka. Oprócz czerwonych oczy występuje również suchość pod powieką, ciężkość i zmęczone powieki. To problem z którym zmagają się przede wszystkim osoby pracujące cały dzień przed komputerem, a następnie odpoczywające z telewizorem.

Przekrwione oczy objawiają się także na skutek infekcyjnego zapalenia spojówek. Choroba ta jest objawem infekcji bakteryjnej bądź wirusowej. W takiej sytuacji występuje również wydzielina ropno-surowicza, świąd oka oraz spuchnięta powieka. Jeszcze inna przyczyna polega na chemicznym podrażnieniu spojówek, które może pojawić się każdego dnia w trakcie nakładania makijażu bądź mycia twarzy. Jest to najmniej skomplikowany problem i już kilka kropel dobrych kropli do oczu okaże się wystarczającym rozwiązaniem. To oczywiście tylko wybrane choroby, gdyż jest ich o wiele więcej i w większości przypadków konieczna jest konsultacja z okulistą.

Leczenie przekrwionych oczu nie zawsze jest takie same. Działać trzeba bardzo szybko w przypadku mechanicznych oraz chemicznych urazów. Sytuacja jest niebezpieczna również, kiedy mają miejsce ograniczenia widzenia, występują koła błyskowe przy źródle światła, albo ból nie pozwala normalnie funkcjonować.

Przekrwione oczy nie mogą być zignorowane pod żadnym względem, jednakże w niektórych przypadkach sytuacja jest o wiele gorsza. Chodzi przede wszystkim o intensywny ból głowy oraz zdecydowane problemy z widzeniem. Podwójne widzenie, wytrzeszcz oczy okaz zakażenia oczu powinny skłonić do natychmiastowej reakcji. W trakcie leczenia używa się głównie kropli do oczu, leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych.

admin

Next Post

Domowe metody na jęczmień

pon Gru 7 , 2020
Jęczmień to dolegliwość , która pojawia się regularnie i stanowi stały element życia wielu osób. Nie wiąże się ze znacznym dyskomfortem, ale jednocześnie nie jest przyjemny. Jęczmieniem nie należy się przejmować, gdyż przy pomocy sprawdzonych metod można się go szybko pozbyć. Domowe sposoby na zwalczenie jęczmienia Pierwszy bardzo skuteczny sposób […]