Jak pozbyć się ciała obcego z oka?

Oczy są bardzo delikatnym narządem organizmu. Dbałość o nie jest konieczna, a gdy do oka dostanie się ciało obce, trzeba reagować w bardzo przemyślany sposób, aby go nie uszkodzić. Sól fizjologiczna do oka służy między innymi do reagowania w takich sytuacjach.

Większości osób przydarzyło się, że do oka dostało się jakieś niewielkie ciało obce. Mógł to być nawet mały paproch, który jednak okazywał się niezwykle problematyczny. Niestety często nie udaje się tak łatwo pozbyć się ciała obcego, a w skrajnych przypadkach trzeba udać się do okulisty. Należy zaznaczyć, że w przypadku dostania się do oka twardego, ostrego lub stosunkowo dużego ciała obcego nie należy podejmować samodzielnych prób wyciągnięcia go, a natychmiastowo udać się do okulisty lub bezpośrednio do szpitala.

Oko jest na tyle wrażliwym narządem, że bardzo łatwo je uszkodzić i trzeba to robić wedle ściśle określonych procedur. Gdy dostanie się do oka cokolwiek, z czym nie da się poradzić sobie samodzielnie, należy zakryć oko czymś ciemnym lub je zakleić, tak by oko w naturalny sposób się nie ruszało. Spowoduje to uniknięcie poważniejszych i samoistnie powstających uszkodzeń. W przypadkach, gdy do oka dostanie się na przykład mały paproch, mucha lub, chociażby komar, można poradzić sobie samodzielnie. Sól fizjologiczna do oka spisze się w takich sytuacjach idealnie.

Co to jest sól fizjologiczna do oka?

Powszechnie wykorzystywana w medycynie sól fizjologiczna to roztwór soli, który ma stężenie podobne do płynów ustrojowych. Jego wykorzystanie pozwala na przemywanie ran lub wprowadzanie do organizmu substancji aktywnych, bez podrażniania ustroju, gdyż jest to dla niego naturalny płyn. Sól fizjologiczna do oka nie podrażnia go, przez co może być wykorzystywana do przemywania oka. Należy ją stosować zamiast wody lub jakichkolwiek innych płynów, które znajdują się pod ręką, a mogą oko nie tylko podrażniać, ale także przede wszystkim wprowadzać dodatkowe ciała obce. Sól fizjologiczna nie powinna powodować jakichkolwiek problemów i można ją wykorzystywać do obmywania wszelkiego rodzaju ran, a także oczu lub innych newralgicznych elementów ciała.

Jak zakrapiać sól fizjologiczną?

W momencie dostania się do oka ciała obcego wystarczy zakropić kilka kropel do oka, a następnie poruszać nim we wszystkich kierunkach. Następnie należy powtórzyć procedurę. Z czasem w naturalny sposób powinny popłynąć łzy, które są roztworem podobnym do soli fizjologicznej. W ten sposób powinno dojść do wypłukania ciała obcego, które może zatrzymać się na przykład na powiece. Wtedy należy je delikatnie wypłukać lub wyciągnąć ręcznie.

admin

Next Post

Jak wspomóc przemęczone oczy?

wt Mar 24 , 2020
Zmęczone są problemem niejednego z nas. Długa praca przed komputerem i efekt w postaci piekących i przesuszonych oczu gotowa. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Czy jesteśmy skazani na problem, jakim są zmęczone przesuszone oczy? Jak sobie radzić z tym problemem? Skuteczne sposoby na zmęczone oczy Istnieje kilka sposobów […]