Jakie soczewki będą optymalne do uprawiania sportu i pracy?

Bardzo wiele osób, które mają wady wzroku różnego rodzaju, decyduje się na zrezygnowanie okularów. Soczewki są dla nich świetną alternatywą, która jest w stanie zapewnić te same walory pod względem medyczny, jednocześnie zapewnić wyższy poziom wygody.

Zalety noszenia soczewek podczas uprawiania sportu

Nie ulega wątpliwościom, że noszenie okularów może być dość niewygodne, zwłaszcza podczas wykonywania pracy fizycznej lub uprawiania jakiegoś sportu. Biorąc pod uwagę, jak delikatną konstrukcję mają oczy, okulary mogą być także dość niebezpieczne. Ewentualne rozbicie szkieł może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Soczewki zdają się wydawać idealną alternatywą dla osób, które pałają się aktywnościami wymagającymi dynamicznego poruszania się. Można je dopasować do większości schorzeń, a przeciętna osoba mająca problem ze wzrokiem, nie będzie miała najmniejszych problemów, aby znaleźć wersję soczewek adekwatną do swojego schorzenia. Ponadto na rynku występują różne rodzaje soczewek, które są dedykowane także dla astygmatyków, co zwiększa spektrum osób, które mogą z powodzeniem skorzystać z tego wariantu.

Największą zaletą soczewek jest bezpieczeństwo i wygoda. Warto jednak zaznaczyć, że soczewki są skuteczną alternatywą, która stanowi zamiennik dla tradycyjnych okularów bez uszczerbku na jakości widzenia. Jest to bardzo ważne, szczególnie dla osób, które wykorzystają je do precyzyjnych aktywności ruchowych, lub na przykład do pracy fizycznej. Podczas tej drugiej opcji, należy pamiętać o zasadach BHP i jeśli ktoś musi korzystać z okularów w kontekście pełnienia obowiązków służbowych, należy precyzyjnie dobrać odpowiedni model soczewek.

Soczewki – czy przeszkadzają w sporcie?

Prawidłowo dobrane modele soczewek zapewniają idealny obraz. Pozostaje więc kwestia tego, czy nie przeszkadzają one mechanicznie, uwierając na oko lub powiekę. Jeśli prawidłowo założy się soczewkę, nie ma takiej możliwości, aby mogła ona przeszkadzać nawet podczas dynamicznych ruchów. Podczas noszenia ich można wręcz zapomnieć, że ma się coś na oczach. Jedynie okazjonalnie zdarza się, że soczewka może wypaść, jednak przy należytej aplikacji dzieje się to bardzo rzadko.

Jakie są rodzaje soczewek?

Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek. Jednym z podstawowych rozróżnień jest to, na jak długi czas noszenia są przewidziane. Mogą to być wersje tygodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne. Dostępne są jednak także wersje jednodniowe. Biorąc pod uwagę aktywny tryb życia, te ostatnie są optymalne. W momencie uprawiania sportu jest się podatnym na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, kurz, lub wypadniecie soczewki. Jednodniowy tryb wymiany sprawia, że nie stanowi to żadnego problemu. Poszczególne wersje nie różnią się niczym, jeśli chodzi o jakość widzenia, więc jest to jedynie kwestia wygody i organizacji. Jednodniowe wersje soczewek występują w zróżnicowanych wersjach, jeśli chodzi o moc i krzywiznę, przez co można je spokojnie dobrać do swoich potrzeb.

admin

Next Post

Kwas hialuronowy na oczy

śr Sie 26 , 2020
Ludzkie oczy musza wiele znieść każdego dnia. Praca z komputerem, wytężenia wzroku w trakcie czytania, mrużenie ich przed słońcem oraz wiele innych przyczyn sprawia, że duża część społeczeństwa zmaga się z suchością, pieczeniem oraz zaczerwienionymi oczami. Czy kwas hialuronowy to rozwiązanie problemu? Jak wspierać zmęczone i suche oczy? Różnorodne czynniki […]