Kwas hialuronowy na oczy

Ludzkie oczy musza wiele znieść każdego dnia. Praca z komputerem, wytężenia wzroku w trakcie czytania, mrużenie ich przed słońcem oraz wiele innych przyczyn sprawia, że duża część społeczeństwa zmaga się z suchością, pieczeniem oraz zaczerwienionymi oczami. Czy kwas hialuronowy to rozwiązanie problemu?

Jak wspierać zmęczone i suche oczy?

Różnorodne czynniki zewnętrzne wpływają negatywnie na stan oczu. Chodzi przede wszystkim o ogrzewane bądź klimatyzowane pomieszczenia, niewłaściwe światło, wiatr oraz zbyt długie korzystanie z komputerów i telefonów, które pochłaniają ogromną część dnia większości z nas. Czytanie, oglądanie telewizji i praca z komputerem to kolejne czynniki, które wpływają negatywnie na stan oczu. Jest to związane z tym, że każda osoba mruga około 15 razy na minutę, jednakże w przypadku pracy z komputerem, oglądania filmu bądź czytania książki, ilość mrugnięć zmniejsza się nawet o połowę. Wpływa to bardzo negatywnie na kondycję oczu oraz sprawia, że gałka oczna jest nadmiernie sucha.

O oczy można dbać w różny sposób. W pierwszej kolejności należy zdecydowanie częściej mrugać, a także sięgać po dobrej jakości krople do oczu, które najlepiej, żeby były wzbogacone w kwas hialuronowy. Wykazuje on właściwości wiązania dużej ilości wody, to właśnie dlatego jest taki cenny. Warto mieć na uwadze, że niemalże połowa kwasu hialuronowego występującego w organizmie człowieka uplasowała się w skórze. Oprócz tego znajduje się on w chrząstkach, mazi stawowej, nerkach oraz oczywiście oku. Używa się go już nie tylko w trakcie operacji na oczy, ale kwas znalazł zastosowanie w kroplach do oczu. Odpowiada on za nawilżanie powierzchni gałki ocznej, a do tego generuje barierę ochronną, która chroni przed czynnikami środowiska. Jednakże nie jest to jego największa zaleta. Przede wszystkim nie jest on usuwany z powierzchni oka w trakcie mrugania, dzięki czemu nie trzeba zakrapiać oczu tak często jak w przypadku innych preparatów. To cały czas nie wszystko, gdyż kwas sprawia, że ma miejsce zagojenie niewielkich erozji rogówki oraz redukcja tarcie i pomniejszenie odczuwania dyskomfortu w oczach.

W związku z tymi cechami jest on idealnym rozwiązaniem w przypadku zespołu suchego oka i używać go może dosłownie każdy. Soczewki kontaktowe nie stanowią problemu, a aplikację kropli można powielać jeśli zaistnieje taka potrzeba. To produkt polecany przede wszystkim osobom, które pracują z komputerem bądź spędzają dużo czasu przed telewizorem. Stosowanie kropli umożliwi nawilżenie oczu, a także lepszy wygląd. Warto po nie sięgnąć, gdyż uzyska się większy komfort w trakcie pracy oraz wykonywania codziennych czynności, gdyż oczy wykorzystywane są dosłownie bez przerwy i właśnie z tego względu należy o nie bezwzględnie dbać.

admin

Next Post

Jak sztuczne rzęsy wpływają na kondycję oczu?

pt Wrz 4 , 2020
Nie ma chyba kobiety, która nie marzy o długich rzęsach. Jeśli matka natura nie była w tym zakresie szczodra, nie jest to problem, którego nie można rozwiązać. Wystarczy skusić się na doklejane sztuczne rzęsy, które wywrą niebywałe wrażenie. Jednakże jak wpływają one na ogólną kondycję oczu? Czy oczy mogą źle […]