Reklama
  • Wtorek, 5 marca 2013 (13:49)

    Co na zaczerwienione białka?

Noszę stale soczewki. Kupuję jednodniowe, a mimo to mam ciągle zaczerwienione oczy. Nie swędzą, ani nie pieką. Jednak na białkach widać wyraźnie siateczkę naczynek krwionośnych. Co można na to poradzić? Beata z Tomaszowa.

Zdjęcie

Podrażnienie spojówek może świadczyć o tym, że oczy „nie lubią” soczewek, traktują je jak ciało obce. Ale równie dobrze może to nie mieć związku z soczewkami, tylko np. z tym, że długo przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu, co wysusza powierzchnię oka.

Również długa praca przy komputerze może powodować zaczerwienienie. Na początek radzę zastosować sztuczne łzy, czyli krople nawilżająco-łagodzące (bez recepty). Warto też pójść do okulisty, który stwierdzi przyczynę kłopotów i wskaże odpowiedni preparat.

Reklama

Okulista odpowiada na listy -

dr n. med. Alicja Pas-Wyroślak specjalista w dziedzinie okulistyki, pracuje w CM Medicover w Łodzi. Prowadzi badania nad zawodowymi i środowiskowymi chorobami wzroku. Autorka wielu publikacji naukowych.

Zobacz również

  • Z wiekiem rozwijają się choroby oczu, pogłębiają się wady wzroku. Osoby po 40 roku życia powinny chodzić do okulisty przynajmniej raz w roku. Okresowe badanie wzroku umożliwia wczesne wykrycie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.