Reklama
  • Czwartek, 16 lutego (14:00)

    Czy usunięcie zaćmy jest refundowane?

Okulista wykrył u męża (60 lat) zaćmę. Zaawansowana jest zwłaszcza w prawym oku. Utrudnia mu to życie, bo widzi coraz gorzej, a jego praca wymaga prowadzenia auta. Czy usunięcie zaćmy jest refundowane? Ile się czeka na zabieg? Ewa z Łodzi .

Odpowiada Paweł Kott, internista: Usuwanie zaćmy po legające na wszczepieniu standardowych soczewek jednoogniskowych, które pozwalają uzyskać dobre widzenie do dali (ale nie korygują innych wad wzroku), jest refundowane przez NFZ.

Decydując się na taki zabieg, pacjent nie ponosi żadnych kosztów, jednak musi wziąć pod uwagę krótką hospitalizację. Czas oczekiwania zależy od regionu Polski i konkretnego ośrodka. Najlepiej sprawdzić to w NFZ na stronie: www.kolejki.nfz.gov.pl.

Reklama

W Warszawie wynosi obecnie około roku. Szybciej można wy konać zabieg pry watnie. Zwykle czeka się wtedy 2–3 tygodnie od pierwszej wizyty u okulisty. W tym czasie należy wykonać zlecone przez niego badania.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Przynosi ulgę w wielu schorzeniach oczu. Jest łatwo dostępny i niedrogi – suszone ziele kupisz w aptekach i sklepach zielarskich (ok. 4,70/25 g). Gotowy napar dokładnie przecedź, bo drobinki mogą... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.