Reklama
  • Środa, 2 listopada 2016 (10:05)

    Dlaczego okulista nie chce operować?

Miałam poddać się operacji zaćmy, ale gdy okazało się że mam początkowe stadium AMD, lekarz zrezygnował z zabiegu. Nie rozumiem, dlaczego nie chce go wykonać? Co mi właściwie jest? Ewa z Łeby

Reklama

« AMD to zwyrodnienie plamki żółtej. Jest przewlekłą chorobą oczu, na którą cierpią zwłaszcza osoby 50+. Nieleczona prowadzi do utraty ostrości widzenia, zdolności rozróżniania barw, nawet do utraty wzroku.

« Operacja zaćmy polega na wymianie zmętniałej soczewki na sztuczną. Oko traci więc naturalną ochronę m.in. przed promieniami UV, które przyspieszają rozwój AMD. Szczęśliwie Ty dowiedziałaś się o niej wystarczająco wcześnie.

« Leczenie AMD po operacji zaćmy nie jest łatwe i polega na podawaniu zastrzyków do wnętrza oka. W Twoim przypadku zaleca się laser, środki farmakologiczne i specjalną dietę.

Na żywo

Zobacz również

  • Cierpisz na suchość oczu i jamy ustnej? Twoje oczy szybko się męczą, są wrażliwe na światło, zaczerwienione, pieką, bolą, masz uczucie piasku pod powiekami? To mogą być objawy zespołu suchości,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.