Reklama
  • Wtorek, 28 lutego (08:05)

    Laserowa korekcja wzroku

Mam 37 lat, moja wada wzroku to -12D na lewym oku oraz -11D na prawym. Chciałam się dowiedzieć, czy w moim przypadku jest możliwość zastosowania korekcji laserowej, bo czytałam, że to możliwe jest tylko przy wadzie do -10.

W trakcie laserowej korekcji wady wzroku dokonuje się zmiany kształtu rogówki. Zasadniczym czynnikiem ograniczającym możliwości tego typu korekcji jest więc grubość rogówki. Im większa wada, tym więcej tkanki trzeba bowiem z niej usunąć.

Reklama

Nie wolno jednak zapominać, że dla bezpiecznego funkcjonowania oka konieczne jest pozostawienie tkanki rogówki o określonej grubości. Przy dużych wadach wzroku najlepszą metodą korekcji wady są zabiegi na soczewce, a nie na rogówce.

Nie są to zabiegi laserowe, a mikrochirurgiczne. Istnieje możliwość doszczepienia tzw. soczewki fakijnej lub wymiana soczewki własnej na soczewkę sztuczną.

W przypadku tak dużej wady, jaka występuje u Pani, po szczegółowym zbadaniu Pani oczu, indywidualnie dostosowanej porady udzieli Pani ośrodek wykonujący tego typu zabiegi.

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Oko to jeden z najbardziej fascynujących narządów. Jak powstało? Co się w nim zmieniło w toku ewolucji? Dlaczego wykształciło się tak wiele jego typów? Naukowcy przeprowadzili setki eksperymentów,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.